• O nás

• Základní škola Semín, je typem malotřídní venkovské školy. Škola má obsazeny všechny ročníky 1. stupně. Třídy jsou tvořeny kombinací různých ročníků vzhledem k aktuálním počtům žáků tak, aby docházelo k vyváženému poměru žáků v obou třídách.

Škola není plně organizovanou. Ve škole pracuje jedno oddělení školní družiny a také výdejna obědů pro žáky i zaměstnance školy. Obědy jsou zajišťovány formou dovozu hotových jídel z kuchyně místní mateřské školy.

Žáci, kteří školu navštěvují jsou většinou místní. Vedení školy však vytváří vhodné podmínky pro to, aby školu mohly navštěvovat také děti z okolních vesnic, jejichž rodiče projeví zájem o výchovné a učební priority prosazované v naší škole.

Do školy dojíždějí žáci ze Strašova, Újezdu, Chýště a Kladrub nad Labem. Úroveň dopravní obslužnosti z těchto obcí je dobrá, děti jsou přepravovány místními linkami autobusové dopravy. Škola věnuje zvýšenou pozornost bezpečnosti přepravy žáků a jejich docházky do školní budovy.

Pozornost je rovněž věnována výuce žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a nadaným žákům.

Po ukončení pátého ročníku žáci přechází do spádových základních škol v Přelouči, popřípadě na osmileté gymnázium.